دسته‌بندی نشده

آشنایی با تجهیزات استخراج ارز دیجیتال

ریگ ماینینگ چیست؟

این کلمه در اصل Mining Rig است که یکی از تجهیزات استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال است. ریگ ماینینگ به مجموعه‌ای از سخت افزارهای قدرتمند می‌گویند، که جهت استخراج ارزهای دیجیتالی به استفاده می‌شود و شامل Cpu و Gpu (کارت گرافیک، پردازنده) های قدرتمند هستند. چرا می‌گوییم ارزهای دیجیتالی؟! زیرا صرف نظر از نوع ارز، می‌تواند هر نوع رمز ارزی را شامل شود.

ریگ ماینینگ GPU یک ادغام کننده ویژه است که چند کارت گرافیک در کنار یکدیگر، می‌توانند محاسبات مخصوص برای استخراج رمز ارزها را انجام دهند. ریگ ماینینگ GPU، بسیار شبیه به یک کامپیوتر معمولی است. تقریبا همان قطعات سخت افزاری را دارد و حتی همان سیستم عامل را استفاده می‌کند.

بیشتر ریگ‌های ماینینگ، معمولا از چندین GPU تشکیل شده‌اند و در داخل باکس‌های مخصوصی قرار دارند که آنها را خنک می‌کند. همچنین این ریگ‌ها بیش از یک PSU (پاور) دارند؛ چرا که برق مصرفی ریگ‌ها اکثرا بیش از ۱۰۰۰ وات است. (باز نیز بستگی به تعداد و نوع کارت گرافیک دارد)

برای راه اندازی یک ریگ استخراج، به این موارد نیاز دارید:

  • یک مادربرد که قابلیت اتصال کانکتورها برای GPUها را داشته باشد.
  • یک هارد درایو با ۱۰۰ تا ۲۵۰ گیگابایت ظرفیت، برای کیف پول شما؛ مثلا کیف پول اتر حدود ۲۵ گیگ فضا اشغال می‌کند و کیف پول بیت کوین، به حدود ۵۰ گیگابایت فضا نیاز دارد.
  • دستگاه power؛ یک ریگ با ۴ کارت گرافیک، نیاز به بیش از یک پاور دارد. معمولا ماینرها تعدادی پاور ۷۵۰ واتی را به یکدیگر متصل می‌کنند.
  • یک آداپتور برق برای کارت‌های گرافیک. GPUها با استفاده از کارت‌های اتصالی به نام Riser، به مادربورد متصل‌اند. انواع و مدل‌های گوناگونی از Riserها وجود دارند.
  • یک سوییچ برق
  • سیستم خنک کننده؛ توصیه می‌شود که از کولر برای جریان هوای بهتر استفاده کنید.

هزینه اولیه برای راه اندازی ریگ استخراج

جدای از هزینه برق و خرید تجهیزات برای کاهش صدا و خنک شدن ریگ ماینینگ، هزینه خرید و راه اندازی آن را نیز باید در نظر بگیرید که به نسبت هزینه قابل توجهی است. اکنون، با افزایش قیمت دلار در ایران، کارت‌های گرافیک به نسبت قدرت پردازشی آنها قیمت زیادی دارند. با داغ شدن صنعت ماینینگ و افزایش تقاضا برای GPUها، قیمت این تجهیزات در دنیا افزایش پیدا کرد. حال تهیه تعداد زیادی از این کارت‌های گرافیکی به افزایش هزینه ثابت شما منجر می‌شود. بنابراین برای این که وارد صنعت ماینینگ شوید، می‌بایست ROI یا بازگشت سرمایه خود را محاسبه کنید تا ببینید برایتان این کار به صرفه هست یا خیر.

شما می توانید از طریق وب سایت هی تخفیف فقط با پرداخت ماهیانه ی یک میلیون تومان یک ریگ استخراج تهیه کرده و در آمد فوق العاده ای از ارز های دیجیتال و ماینر ها داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *